V tednu od 9. do 13. oktobra smo na šoli obeležili teden kulture. Pridružili smo se temi Zavoda RS za kulturno dediščinoRedka in dragocena znanja, spretnosti in veščine / Precious knowledge and skills

Učenci so tematiko spoznavali tako v šoli kot zunaj nje (ogledali so si Slovenski etnografski muzej, rokodelski center Ribnica, Slamnikarski muzej v Domžalah …) in se seznanili s čevljarstvom, slamnikarstvom, lončarstvom, pletenjem košar, kit …. Obiskala nas je tudi slovenska pisateljica Irena Androjna.

Svoja spoznanja so učenci preko različnih ustvarjalnih tehnik preoblekli v umetniška dela in jih predstavili na šolskih razstavah. Otvoritev razstav je bila v petek, 13. 10., ko smo obeležili tudi dan šole in rojstni dan Danile Kumar, partizanke, po kateri se imenuje naša šola.

Lepo vas pozdravlja,

ekipa Tedna kulturne dediščine