V torek, 3. oktobra 2023, in sredo, 4. oktobra 2023, bo kulturni dan za učence 6. razreda. Odpravili se bodo v Slovenski etnografski muzej.

V torek, 3. oktobra 2023, bodo KD imeli učenci 6. b in d, v sredo, 4. oktobra 2023, pa učenci 6. a in c.

Za vse oddelke pa bo dan potekal enako.

Kulturni dan bo potekal pet šolskih ur. Prve tri šolske ure v Slovenskem etnografskem muzeju, 4. in 5. uro pa v šoli.

Učenci v šolo pridejo ob 8. uri in se zberejo v jedilnici šole, kjer bodo malicali. Nato se bodo peš odpravili na avtobusno postajališče in se z LPP odpeljali do Bavarskega dvora, nato pa pot nadaljevali peš do Slovenskega etnografskega muzeja. Ob 9. uri bo sledil voden ogled razstave, ob 10.30 bodo šli nazaj v šolo.

Zatem sledita dve šolski uri delavnice Slovenske ljudske vezenine.

Kulturni dan je plačljiv – približno 6,6 EUR (avtobusni prevoz LPP, vodeni ogled SEM). Plačilo bo izvedeno po položnici. Če imajo učenci svojo urbano, naj jo prinesejo s seboj.

Pripomočki, ki jih učenci potrebujejo, so:

– pisala (modro, rdeče barvice/flomastri),

– mapa.

Učenci morajo biti za pot primerno obuti in oblečeni, v primeru slabega vremena naj imajo s seboj tudi dežnik.

POZOR!

Torek: Pouk za 6. D 6. uro odpade. Pouk za 6. B 6. in 7. uro NE ODPADE, saj imajo GOS.

Sreda: Pouk za 6. A 6. uro odpade. Pouk za 6. C 6. in 7. uro NE ODPADE, saj imajo GOS.

DRU_NAR aktiv