V petek, 24. novembra letos, je na OŠ Vič, na lokaciji Abramova, potekalo letošnje Posamično prvenstvo ljubljanskih OŠ v šahu v kategorijah do 12 in do 15 let, ločeno za fante in dekleta. V skupinah D12, F12 in F15 so igrali po švicarskem sistemu 7 kol, v skupini D15 pa po Bergerjevem sistemu dvokrožno. Igralni čas je bil 13 minut na učenca/-nko z dodatkom 2 sekund na potezo. Udeležilo se ga je rekordno število udeležencev – 115.

Skupina Fantje do 12 let

Nastopilo je 41 učencev. Prvi trije učenci so se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo v začetku novega leta. Uvrstitev treh naših učencev:

– Andraž Benedek, 3.r., osvojil 5 točk in zasedel 7. mesto med večinoma starejšimi ;

– Karl Zmaj Mladenović, 3.r., osvojil 4,5 točke in zasedel 11. mesto;

– Svit Cvjetičanin Boljka, 5.r., osvojil 3,5 točke in zasedel 20. mesto.

Skupina Fantje do 15 let

Nastopilo je 60 učencev, med njimi eden z naše šole. Prvi trije so se uvrstili na državno prvenstvo.

– Patrick Križanec, 9.r., osvojil 3 točke in zasedel 38. mesto. Patrick je pred leti obiskoval šahovski krožek, letos pa se mu je znova priključil.

Naši so bili borbeni in zaslužijo pohvalo.

V skupinah deklet nismo imeli nobene predstavnice.