Spoštovani starši,

obveščamo vas, da so se v oddelkih petega razreda pojavile uši. Prosimo vas, da otrokom pregledate lasišča in po potrebi tudi ustrezno ukrepate.

V primeru odkritja uši pri otroku v šoli bomo ukrepali kot v primeru nalezljive bolezni.

Koristna navodila:

• Dobro osvetlite lasišče vašega otroka in preglejte, ali ima uši in gnide.
  • Če ima vaš otrok uši ali gnide, uporabite sredstvo za uničevanje uši (kupite ga v lekarnah ali specializiranih trgovinah – na voljo imate različne šampone in preparate).
  • Nobeden izmed preparatov ni 100 % zanesljiv, zato je pogosto potrebno postopek po 7 do 10 dneh ponoviti.
  • Očistite in operite vsa oblačila in predmete, ki so bili v stiku z otrokom (glavnike, pokrivala, oblačila, brisače, posteljnino, igrače – pri temperaturi vsaj 60 °C), in pogosto sesajte hišne prostore.
  • Potrebno je preiskati tudi lasišča vseh družinskih članov, ki bivajo z otrokom v skupnem gospodinjstvu.
  • Ne posojajte kap, šalov, glavnikov.
  • Če na lasišču niste našli uši ali gnid, vseeno redno spremljajte stanje lasišča.

Več informacij o ustreznem ukrepanju lahko dobite v lekarni, pri otrokovem osebnem zdravniku ali na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Vsekakor pa otroka, dokler ima uši ali gnide, ne pošiljajte v šolo.