Po včerajšnji zahtevni poti v Izmir, smo danes že začeli s polno paro. Opazili smo lahko, da so po lanski odpovedi zaradi poškodb na stavbi, močno prenovili poslopje in dodali veliko novega (VR tehnologija, misija AURORA idr). Močno sta nas navdušila hidroponični laboratorij, kjer trenutno gojijo feferone in računalniška učilnica.

Učenci so imeli začetna izobraževanja, izkusili prve simulatorje ter se začeli pripravljati na misijo Discovery. Učitelji pa s polno paro pripravljamo vse materiale za predstavitve tako v projektu Partner science school, v sklopu katerega smo imeli tekom šolskega leta videokonference z našo partnersko šolo v Turčiji ter za predstavitev Slovenije in naše šole.

Naši učenci so razdeljeni v štiri skupine in se družijo in spoznavajo z učenci iz Romunije, Francije, Anglije, Polske in seveda Turčije. Da se imajo odlično in da močno uživajo verjetno ni treba poudarjati.

Več o dnevu si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost