V drugi polovici septembra 2022 bodo učenci 9. razreda imeli kulturni dan Po poti Cankarjeve mladosti, ki bo izveden v 4 različnih terminih.

Termini so naslednji:

– 9. A v TOREK, 20. SEPTEMBRA 2022,

– 9. B v SREDO, 21. SEPTEMBRA 2022,

– 9. C v TOREK, 27. SEPTEMBRA 2022, in

– 9. D v SREDO, 28. SEPTEMBRA 2022.

Dežurni učenci naj v šolo pridejo ob 8.10 in prevzamejo malico za oddelek. Vsi učenci se ob 8.20 zberejo na parkirišču za trgovino Tuš.

Pot jih bo odpeljala do Vrhnike, rojstnega kraja znamenitega slovenskega književnika Ivana Cankarja. Učenci se bodo sprehodili po poti, kjer bodo skozi odlomke njegovih del spoznavali pisateljevo življenje in kraj, v katerem je živel. Obiskali bodo tudi Cankarjevo spominsko hišo.

Kulturni dan je plačljiv – približno 17 EUR (avtobusni prevoz, vodenje po poti, vstopnina za ogled Cankarjeve spominske hiše). Plačilo bo izvedeno po položnici.

Pripomočki, ki jih učenci potrebujejo, so:

– pisala,

– mapa.

Učenci morajo biti za pot primerno obuti in oblečeni, v primeru slabega vremena naj imajo s seboj tudi dežnik.

Kulturni dan bo potekal 5 šolskih ur (do 12.55). Kosilo bo v šoli.

Izbirni predmeti ta dan NE ODPADEJO. Pouk slovenščine za učence 9. b in 9. d v sredo 6. uro BO!

Aktiv učiteljic slovenščine