Naša šolska sova se je odločila, da si želi popolne preobrazbe. Naveličala se je svoje oblike, kombinacije barv in je željna celovite spremembe.

V ta namen razpisujemo natečaj za prenovo šolskega logotipa.
Naj naša sova zaživi na nov, drugačen način!
K sodelovanju ste povabljeni vsi učenci in vse učenke od 5. do 9. razreda.

Komisija bo prejete izdelke natančno pregledala in naredila ožji izbor najboljših predlogov. S profesionalno obdelavo bomo nato na podlagi izbrane ideje izdelali logotip, ki bo z novim šolskim letom začel predstavljati našo šolo in zamenjal obstoječega!

KAJ IŠČEMO?
SVEŽE IDEJE!

KAJ JE LOGOTIP?
Je SIMBOL/ZNAK, ki predstavlja neko znamko/podjetje/ustanovo … Šolski logotip je znak, ki predstavlja našo šolo.

5 POMEMBNIH PRAVIL PRI IZDELAVI LOGOTIPA:
Ker šolski logotip šolo predstavlja v vseh – formalnih in neformalnih oblikah (na dokumentih, proslavah, etiketah, oblačilih, kuvertah …) je pomembno, da posebej poudarimo, kaj mora logotip vsebovati in kaj je potrebno pri njegovi stvaritvi upoštevati. Naj bo:

1. UNIKATEN
    Logotip naj ne bo kopija že obstoječih primerov.
  2. ENOSTAVEN, PREPROST
    Logotip mora biti dovolj enostaven, da si ga hitro zapomnimo.
  3. VSESTRANSKI
    Logotip je »berljiv« in razviden tako v majhni kot tudi v večji različici:
  4. BARVEN/ČRNO-BEL
    Logotip mora biti ustrezen tako v barvni kot tudi v brezbarvni različici.
  5. POVEDEN, SPOROČILEN
    Logotip naj združuje našo šolsko »maskoto« – sovo z našim šolskim poslanstvom: »hočem, zmorem, znam«.
    Poudarimo VREDNOTE! (Sova je simbol modrosti. Svinčnik je simbol znanja.)

IDEJA (PRIPOROČILO), KAKO SE LOTITI PRENOVE ŠOLSKEGA LOGOTIPA:

1. Prva sestavina, ki jo je potrebno upoštevati, je SOVA.
  2. Poskušaj narediti obliko sove (lahko tudi samo njena glava/krilo/…) ČIM BOLJ ENOSTAVNO.
  3. Šolske vrednote/poslanstvo nariši kot SIMBOL.
  4. Poskušaj združiti poenostavljeno SOVO s simbolom vrednot/poslanstva naše šole.
  5. Pri tem pazi: NAJ BO ENOSTAVNO! Iščemo SIMBOL, ne risbe!
  6. Določi BARVE (naj imajo pomen)!
  7. Naredi več skic in izberi najboljšo.
  8. Končno skico, svoj izbrani simbol, nariši/naslikaj/natiskaj v poljubni likovni tehniki (lahko tudi digitalno).
  9. Izdelek fotografiraj/skeniraj.
  10. Svojo idejo z obrazložitvijo, kako si upošteval/a vseh pet pravil za izdelavo logotipa, pošlji na e-naslov:
    anamarijab@os-danilekumar.si.

ROK ZA ODDAJO: 1. marec 2020