Na šoli se plačilo prehrane in drugih stroškov učencev izvaja prek navadne (papirnate) položnice, trajnika ali pa položnice prek e-naslova. Na pogodbi za prehrano, ki jo vsak učenec dobi na začetku šolskega leta, obstaja možnost izbire trajnika, na novi pogodbi pa bo dodana tudi možnost izbire posredovanja položnice prek e-naslova. Starši, ki so že med letom izrazili željo po prejemanju položnice prek e-naslova, pa le-to že prejemajo. V kolikor bi to možnost pred pričetkom novega šolskega leta želel koristiti še kdo, lahko to sporoči v računovodstvo ge. Češnovar, ki za to potrebuje le elektronski naslov plačnika.

Ga. Češnovar tudi že združuje položnice otrok iz iste družine v zbirnike, tako da večina že prejema skupno položnico. Kadar temu ni tako, pa bi želeli imeti tako urejeno, to sporočite na tel. št. 01 563 68 42 oz. na e-naslov: racunovodstvo2@os-danilekumar.si.

Računovodstvo OŠ Danile Kumar